Článek

Vettel se nebojí změny s výfuky

16.07.2011 08:40 - medison12 - VC. Velké Británie - komentáře (1)

Od Velké ceny Velké Británie, která se uskutečnila 10. července v Silverstone,se stala významná úprava formulový pravidel. Piloti nemohou využívat foukané difuzory v současné formě. Pokud nebudou stát na plynu, výfuk smí vykazovat jen maximálně desetiprocentní aktivitu. A v případě Renaultu má dnes prý až 95-procentní. Může to být problém.

"Nemyslím si, že se nás to dotkne výrazněji než ostatní," řekl Sebastian Vettel z Red Bullu Racing. "Můžeme se však ptát, proč se tak děje uprostřed sezóny. K mistrovskému titulu je ještě velmi dlouhá cesta a rychle se toho může udát velmi mnoho. Viděli jsme to i v loňském roce."

Naděje si dělají hlavně ve Ferrari. Podle Helmuta Marka z Red Bullu by měl ze změny nejvíce profitovat právě italský tým: "Vynálezy jako dvojitý difuzor či F-šachta byly zakázány vždy po skončení sezóny, nyní se tak stane uprostřed ročníku. Je to neobvyklé. Doufejme, že nás zákaz nepostihne tvrdší jako Renault, Mercedes a McLaren. Ferrari získá určitě výhodu. "

Maranello cítí svou poslední šanci a právě Silverstone by mohlo být podobně zlomové než před rokem. "Ne, titul ještě není ztracen," vzkazuje Fernando Alonso z Ferrari. "Ještě existuje matematická šance na jeho dosažení. V závodě může každý vypadnout, minulost to už jasně ukázala."

Přidej komentář

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře

16.07.2011 20:04 Vařená makrella

Já si myslim že neni čeho se bat oni s markem sou ták dobrý ze jim to neužkodi!!